slide1
slide2
previous arrow
next arrow

Pielęgnacja

Pielęgnacja produktów wykończonych połyskiem

Do pielęgnacji produktów z połyskującą powierzchnią nie należy stosować proszków oraz mleczek do czyszczenia zawierających środki ścierne. Takie preparaty mogą porysować powierzchnię, co spowoduje szybsze gromadzenie się osadu.

Do czyszczenia powierzchni nie należy również stosować ostrych gąbek, środków chemicznych zawierających silne kwasy oraz mocnych rozpuszczalników, takich jak na przykład aceton. Wszelkie plamy z mocnych środków barwiących należy jak najszybciej usunąć z powierzchni, zmywając je miękką ściereczką i roztworem wody z mydłem.

Ważne jest także unikanie zetknięcia powierzchni z gorącymi temperaturami, gdyż może to spowodować trwałe zniszczenie lub odbarwienie powierzchni.

Codzienna pielęgnacja powierzchni matowych

Ważne jest, aby po każdym użyciu spłukać powierzchnię wodą i osuszyć ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry. Ma to na celu zapobieganie odkładaniu się osadów mineralnych lub mydlanych na matowej powierzchni. Do codziennego użytku zaleca się stosowanie płynu do mycia naczyń lub mydła w połączeniu z wodą. Aby usunąć powierzchniowe plamy, należy użyć proszku do czyszczenia i wody, a następnie dokładnie wysuszyć powierzchnię. Wszelkie środki czyszczące należy zawsze testować w niewidocznym miejscu.

Usuwanie plam

W przypadku większych zabrudzeń należy użyć wody i środków czyszczących. Cały proces należy zakończyć starannym osuszeniem powierzchni.

Zarysowania i zadrapania

Powierzchnia nie jest przeznaczona do krojenia, gdyż używanie ostrych przedmiotów może ją zarysować. W razie pojawienia się zarysowania należy użyć miękkiej szmatki do szorowania, a następnie osuszyć wyczyszczoną powierzchnię.

Wysokie temperatury

Bardzo ważne jest, aby unikać umieszczania gorących przedmiotów bezpośrednio na powierzchni. W przypadku przebarwień poleca się stosować łagodne środki czyszczące.

Substancje chemiczne

Żrące środki chemiczne pozostawione na produkcie przez dłuższy czas mogą spowodować odbarwienia lub uszkodzenia. Rozpuszczalniki, kwasy, mocne barwniki i chemiczne środki do czyszczenia należy trzymać z dala od powierzchni.
W razie bezpośredniego kontaktu z powierzchnią trzeba jak najszybciej przemyć ją wodą. Jeśli plama pozostaje widoczna, sprawdzić może się miękka szmatka do szorowania,

a następnie staranne osuszenie produktu.

Przebarwienia 

Barwniki występujące m.in. w kawie, winie czy sokach mogą powodować przebarwienia. Takie przedmioty należy trzymać z daleka od matowej powierzchni. Świeże plamy należy jak najszybciej usunąć.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci chętnie na nie odpowiedzą.